Časté otázky - Církev

Písmo nám ukazuje, že novozákonní církve (sbory) byly nezávislými místními církvemi. Co to znamená konkrétně? Kniha Skutků nám nabízí celou řadu dobrých příkladů. Jestli chceme dobře porozumět, co je to místní nezávislý sbor, studujme sbory v Tesalonice (Sk 17,1-15), v Korintě (Sk 18,1-18), v Efezu (Sk 18,19-20,1.18-38). Podívejme se na několik věcí:

Křesťané v každé době se zabývali otázkou, co to je místní církev. Jak má vypadat, kdo ji má tvořit, čím se má zabývat. Znovuzrození lidé, obrácení k Bohu, vždy hledali místo, kde by mohli duchovně žít a růst k Boží slávě. Hledali místní církev, která bude plná Boží slávy.

Problém nalezení místní církve byl problémem lidí ve všech dobách. Modlím se, aby tento krátký článek pomohl těm, kdo hledají místní společenství křesťanů, aby se do něj mohli zapojit.