Připravovaná novelizace trestního řádu by měla zakázat zvěstování evangelia v Nepálu

Verze pro tiskVytvořit PDF

(Hlas mučedníků) Compass Direct

Před pěti lety ztratil hinduismus v Nepálu status státního náboženství. V současné době se připravuje nové znění trestního řádu, zakazující osobám určitého vyznání „přinutit jinou osobu ke konverzi nebo ji ke změně náboženského vyznání nabádat“. Paragraf 160 navrhovaného zákona zakazuje jakékoli počínání, které by mohlo způsobit člověku z určité kasty, komunity nebo konfese ztrátu víry v jeho tradiční náboženství, případně jej vést ke konverzi k náboženství jinému. Narušitelé tohoto zákona mohou být odsouzeni až k pěti letům odnětí svobody, případně jim může být vyměřena pokuta v přepočtu až 12 000 korun. Minulý víkend se nepálské vládě nepodařilo dokončit nový návrh ústavy zajišťující svobodu náboženského vyznání kvůli přetrvávajícím zápasům o politický vliv.

Modlete se za všechny vedoucí představitele Nepálu. Proste Boha, aby v této zemi zavládla skutečná svoboda náboženského vyznání. Modlete se za nepálskou církev, aby zůstala věrná a rostla v moci i počtu. Modlitbu za nepálské křesťany můžete zveřejnit také na naší Zdi modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

Více informací o omezování náboženské svobody v Nepálu naleznete na stránce Nepal Country Report.

Více zpráv naleznete na stránkách Hlasu mučedníků.