Vahik Abrahamian propuštěn z íránského vězení

Verze pro tiskVytvořit PDF

Farsi Christian News Network

Pastor Vahik Abrahamian, pětačtyřicetiletý arménský křesťan, byl 29. srpna ráno propuštěn z vězení. Společně s manželkou Soniou Kešiš Avanesian a dalším křesťanským párem byli v září 2010 zadrženi v Hamedanu. Sonia i zmínění manželé byli propuštěni na svobodu v dubnu 2011; policisté tehdy Sonie slíbili, že manžela propustí o deset dní později, Vahik byl však i nadále zadržován v nechvalně proslulé teheránské věznici Evin. Oba manželé byli obviněni z porušení několika zákonů – konkrétně z propagace křesťanství, činů namířených proti Íránské islámské republice, a také z udržování kontaktů s představiteli opozice vyhoštěnými ze země.

V průběhu ročního pobytu ve vězení se pastor Vahik potýkal se špatným zdravotním stavem, nepřidaly mu ani úděsné podmínky, které ve věznici panují. Pastorův příbuzný nás informoval, že se celá rodina „raduje“ a vyjádřil svou vděčnost – „v prvé řadě Bohu za jeho laskavou ochranu a zásah a také křesťanům po celém světě, kteří se neustále modlili a snažili se podnikat nejrůznější akce na jeho podporu“.

Poděkujte Bohu za tuto úžasnou odpověď na modlitby! Proste, aby Vahika i Soniu obdařil milostí a silou, které potřebují k překonání následků této zkoušky. Modlete se také za jejich ochranu. Modlete se, aby z této zprávy přijali povzbuzení všichni íránští křesťané. Modlitbu, ve které vyjádříte svou radost z Vahikova propuštění, můžete vyvěsit na naši Zeď modliteb za pronásledovanou církev (Persecuted Church Prayer Wall).

Více informací o pronásledované církvi v Íránu naleznete na stránkách Iran Country Report.

Více zpráv naleznete na stránkách Hlasu mučedníků.