Bůh je s námi (Mt 1,23)

A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. (J 1:14)

Proč si lidé už po takovou dobu připomínají jeho narození? Není důležitější soustředit se spíše na Ježíšův kříž? Vždyť vrcholem Ježíšovy služby je zvěst jiného svátku: Velikonoc. A také nám Písmo přikazuje, abychom pamatovali na Ježíšovo ukřižování, což jistě činíme při Večeři Páně. Ano, na kříži se stalo to nedůležitější pro náš věčný život: Ježíš tu svou obětí zaplatil náš dluh vůči svatému Bohu! Ale bez Betléma není Golgoty!

Text

Bůh je s námi (Mt 1,23)

Jan Suchý, Ústí nad Labem, 23. prosince 2018

A Slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. (J 1:14)

Pokoj vám, bratři a sestry, domácí víry, dobré ráno i vám, milí hosté, jako každý týden, i dnes otvíráme Boží slovo. A není to náhoda, protože jde o Boží zjevení. Jak nesmírně důležité je, že máme Bibli ve svém jazyce, Boží slovo srozumitelné a přístupné pro každého v naší zemi, tomu můžeme porozumět z následujících příkladů, které nám dovolují:

Rozvod (Mt 19,1-9)

Bůh nenávidí rozvod

Dnes máme před sebou předposlední téma ze série kázání na téma manželství a s ním spojené další životní situace. Budeme se zabývat učením Božího slova, které se vztahuje na tu nejhorší možnou situaci, která v tomto kvůli hříchu postiženém světě zasahuje do manželství: rozvod.

Svobodní v církvi (Mt 19,12)

Každý má od Boha svůj vlastní dar

Že jsme začali celé toto velké téma stavu křesťanů ve sboru právě manželstvím, i když je mezi námi více těch, kteří nejsou manžely, není náhoda, ale je to záměr. Je to proto, že Písmo tu začíná. Bůh tu s námi lidmi začíná!

Křest (Mt 28,19-20)

Křtěte učedníky ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého

Dnes si prostudujeme podstatu křtu. Porovnáme jeho fyzický, zjevný, obraz – křest vodou, s duchovní skutečností, tj. pokřtěním do Pána Ježíše Krista.

Vyvolení svatebčané (Mt 22,1-14)

Kristova nevěsta

Všichni lidé se rodí v hříchu. Aby byli spaseni, aby měli věčný život se svým ženichem, Ježíšem Kristem, musí být znovuzrozeni z Ducha svatého, musí být Jeho nevěstou. Proto toto podobenství zobrazuje svatbu, Syna Božího, Syna člověka se svou církví, se svou vyvolenou nevěstou.