Rozvod (Mt 19,1-9)

Bůh nenávidí rozvod

Dnes máme před sebou předposlední téma ze série kázání na téma manželství a s ním spojené další životní situace. Budeme se zabývat učením Božího slova, které se vztahuje na tu nejhorší možnou situaci, která v tomto kvůli hříchu postiženém světě zasahuje do manželství: rozvod.

Svobodní v církvi (Mt 19,12)

Každý má od Boha svůj vlastní dar

Že jsme začali celé toto velké téma stavu křesťanů ve sboru právě manželstvím, i když je mezi námi více těch, kteří nejsou manžely, není náhoda, ale je to záměr. Je to proto, že Písmo tu začíná. Bůh tu s námi lidmi začíná!

Křest (Mt 28,19-20)

Křtěte učedníky ve jménu Otce i Syna i Ducha svatého

Dnes si prostudujeme podstatu křtu. Porovnáme jeho fyzický, zjevný, obraz – křest vodou, s duchovní skutečností, tj. pokřtěním do Pána Ježíše Krista.

Vyvolení svatebčané (Mt 22,1-14)

Kristova nevěsta

Všichni lidé se rodí v hříchu. Aby byli spaseni, aby měli věčný život se svým ženichem, Ježíšem Kristem, musí být znovuzrozeni z Ducha svatého, musí být Jeho nevěstou. Proto toto podobenství zobrazuje svatbu, Syna Božího, Syna člověka se svou církví, se svou vyvolenou nevěstou.

Vyvolení svatebčané (Mt 22,1-14)

A Ježíš k nim znovu mluvil v podobenstvích: "S královstvím Božím je to tak, jako když jeden král vystrojil svatbu svému synu. Poslal služebníky, aby přivedli pozvané na svatbu, ale oni nechtěli jít. Poslal znovu jiné služebníky se slovy: `Řekněte pozvaným: Hle, hostinu jsem uchystal, býčci a krmný dobytek je poražen, všechno je připraveno; pojďte na svatbu!´ Ale oni nedbali a odešli, jeden na své pole, druhý za svým obchodem. Ostatní chytili jeho služebníky, potupně je ztýrali a zabili je. Tu se král rozhněval, poslal svá vojska, vrahy zahubil a jejich město vypálil.

Cesta za nadějí (Mt 2,1-12)

Klaňme se správnému Králi

Máme dnes před sebou starý příběh z Bible, který nám vypráví o hledání Spasitele. Možná, že ten příběh je sice starý, ale hledání někoho, kdo mi pomůže, koho můžu následovat, kdo mě ochrání, kdo je mi vzorem; hledání někoho, kým já nejsem, ale chtěl bych být, to je úplně stejný příběh nás lidí v dnešní České republice, na začátku 21. století.

Cesta za nadějí (Mt 2,1-12)

Klaňme se správnému Králi

Jan Suchý, Ústí nad Labem, 25. prosince 2016