Jako si Kristus zamiloval církev (Ef 5:25)

Norma křesťanského manželství

Dnes se podíváme na přirovnání, podle kterého mají muži milovat – jako si Kristus zamiloval církev. Zaměříme se na to, proč je tady takové přirovnání a co vyplývá z té samotné skutečnosti, že muž má milovat svou ženu, jako si Kristus zamiloval církev.

Jako si Kristus zamiloval církev (Ef 5,25)

Norma křesťanského manželství

Jaroslav Kernal, Ústí nad Labem 16. června 2019

Pokoj vám a milost, milovaní svatí, milí přátelé a hosté. Jsme v páté kapitole listu Efezským, jsme v oddíle, který se zabývá plností Ducha svatého a aplikuje tuto plnost do manželství. Mluvíme o Duchem svatým naplněném manželství. Budu číst od 18. verše 5. kapitoly až do konce a potom znovu zůstaneme ve verši 25, kde je příkaz daný mužům, manželům.

Muži, milujte své ženy! (Ef 5,25)

Láska a služba začíná v těch nejtěsnějších vztazích

Jaroslav Kernal, Ústí nad Labem 5. května 2019

Pokoj vám a milost, milovaní svatí, milí přátelé a hosté. Půjdeme znovu společně do listu Efezským. Jsme v páté kapitole a konkrétně v oddíle, který se zabývá vztahy mezi manželi. Mohli bychom říci, že mluví o Duchem svatým naplněném manželství. Budu číst od 18. verše 5. kapitoly až do konce a potom zůstaneme na začátku v. 25, kde je příkaz daný manželům.

Hle, všecko tvořím nové (Zj,21-8)

Vztah Krista a jeho nevěsty

Stále je před námi něco nového. A to není jenom porozumění církve, ale obecně celého světa: s novým ránem vycházejí čerstvé noviny, aby podávaly zprávu o tom, co se děje nového a obecně touha po novinkách, nových informacích, zážitcích je něco, co je tak typické pro celou společnost. Očekáváme nové věci, toužíme po nich, i když jsou nám předem neznámé a možná z nich máme strach.

Rozvod (Mt 19,1-9)

Bůh nenávidí rozvod

Dnes máme před sebou předposlední téma ze série kázání na téma manželství a s ním spojené další životní situace. Budeme se zabývat učením Božího slova, které se vztahuje na tu nejhorší možnou situaci, která v tomto kvůli hříchu postiženém světě zasahuje do manželství: rozvod.