Svatost měřená mírou Krista je Boží cíl pro nás! Ef 4,17-21

aaaKdyž vám Bůh dá nahlédnout pod povrch věcí a jenom trochu poodhalí vašim očím věci, které nelze nazvat jinak než podivuhodné, bázeň a třesení způsobující, bude se vám zastavovat dech. Ale milovaní, uvědomme si jedno. Bůh takto nejedná jen na světové úrovni. Na úrovni národů! On milovaní jedná takto s každým z vás!

Blaze těm, nad kterými bdí paže Hospodinova! Ř 10,16-21;

aaaAle naděje trvá a neklame, jak říká Písmo na jiném místě! Slova o tom, že ne všichni uvěřili zvěstovanému evangeliu znamenají také, že někteří a chvála Bohu mnozí evangelium přijali a uvěřili mu! Mnozí ze Židů, mnozí z pohanů. Všichni ti, jak jsme si řekli, kteří byli povoláni Bohem.

KDO POZNAL BOŽÍ DOBROTU A ŠTĚDROST NEMŮŽE MLČET!

aaaNanejvýše drahé tělo našeho milovaného Spasitele, to samé tělo bylo ničeno a drceno na kříži za každého z nás. Božsky, nebesky čistá a svatá krev Beránka Božího. Ta samá krev, tekla za každého vyvoleného, povolaného a Bohem zamilovaného hříšníka! Bez ohledu nato, kým je. Odkud je a jaký až doposud byl a je.

Jak Bůh budí bázeň! Ž 130

AAAAutor našeho žalmu z Boží milosti ví o svém stavu i o tom, že jenom Bůh má pro něho záchranu a řešení! Volá k Bohu a volá z hlubin bezedných. Tedy takových, ze kterých nemůže nikdy sám vystoupat nahoru ke světlu. Tyto hlubiny jsou temné, studené jako sama smrt! Není z nich úniku ani záchrany.

PONECHÁ SKUTEČNÁ PRAVDA A LÁSKA ČLOVĚKA VE ZHOUBĚ? Ř 1, 18-28;

aaaVšude ve světě vidíme viditelnou církev, která se navenek hlásí k evangeliu Ježíše Krista, ale opouští biblickou pravdu a biblické evangelium Ježíše Krista! Činí tak pod tlakem světa, který není bohužel jen kolem ní, ale je už dlouho uvnitř této viditelné církve.