MÁŠ U BOHA JEŠTĚ DRUHOU ŠANCI? (Jon 3,1-10)

aaaVšechno, co Jonáš v poslední době prožil, od svého útěku před Bohem na lodi do Taršíše, přes vydávání svědectví lodníkům, přes pád do mořských hlubin, přes dny v břiše ryby, naplněné úpěnlivými prosbami k Bohu, až po své vyvržení na mořský břeh, to všechno Bůh použil, aby jej přivedl k oddané službě proměněného srdce.

K ČEMU JE UŽITEČNÉ JONÁŠOVO ZNAMENÍ TŘÍ DNŮ A NOCÍ?

aaaTři dny a tři noci byl Jonáš v útrobách veliké ryby. Ale to, co se stalo Jonášovi, není v Písmu zapsáno, jen proto, abychom viděli, jak vypadá biblické pokání a spásná víra. Není to jen starozákonní příběh, plný dobrodružství a neočekávaných zvratů.

K ČEMU JE UŽITEČNÉ JONÁŠOVO ZNAMENÍ TŘÍ DNŮ A NOCÍ?

 

K ČEMU JE UŽITEČNÉ JONÁŠOVO ZNAMENÍ TŘÍ DNŮ A NOCÍ?

(Jon 2,1 A 11; Mt 12,38-41)

Jan Suchý, Ústí nad Labem, 24. dubna 2022

1 Hospodin však nastrojil velikou rybu, aby Jonáše pohltila. Jonáš byl v útrobách ryby tři dny a tři noci. 11 I rozkázal Hospodin rybě, a vyvrhla Jonáše na pevninu. Jonáš 2:1 a 11

ZDE JE NADĚJE PRO ZTRACENÝ SVĚT! (JON 1,1-16)

aaaChvála Pánu, že nám dal své Slovo. Protože v něm máme od Boha odpovědi na tyto otázky. Jak Bůh jedná s lidmi? Jak jedná s hříchem lidí? Záleží Bohu na jeho stvoření? A jak moc? Pojďme nyní do Božího slova do knihy proroka Jonáše. Budeme pokračovat ve výkladu této knihy, který jsme v tomto roce společně začali.