Bůh nenávidí rozvod (Mal 2:13-16)

Protože jste byli vzkříšeni s Kristem, hledejte to, co je nad vámi, kde Kristus sedí na pravici Boží.
Koloským 3:1

Ochota k pokání a smíření neznamená, že budeme dělat, jakoby se nic nestalo. Ochota k pokání a hledání smíření neznamená, že naše minulé hříchy nepřinesou trpké ovoce, se kterým se budeme muset vyrovnat jak osobně, tak i společně v církvi. Ochota k pokání a hledání smíření je ale jediná cesta, která nás může dovést k obnovení.

Co je čestné a poctivé jednání v církvi? (Mal 2:11-12)

…dorostli zralého lidství, měřeno mírou Kristovy plnosti. (Efezským 4:13)

Nemysli si, že tvůj hřích má dopad maximálně na tebe samotného. Ne! Vždycky bude mít dopad na ty, které ti Bůh svěřil - na tvou manželku, tvé děti, na tvé nejbližší. A protože tě učinil součástí Kristova těla, místní církve, bude mít dopad i na církev. Tak to je.

Hospodin miluje svou svatyni (Mal 2:10-11)

…máme mocného velekněze... (Židům 4:14)

Bůh je králem na nebesích, nikdo není jako On. Stejně tak chce být králem tvého srdce, obrazně řečeno, posadit se v něm na trůnu. Chce být Pánem v tvém životě. Jak bychom mohli znesvěcovat takovou svatyni, ve které chce Bůh přebývat? A přece to děláme. Jak ji znesvěcujeme? Tím, že místo krále Ježíše, který nás osvobodil z otroctví hříchu, vytrhl ze satanových pout, vykoupil drahou krví, místo tohoto krále dosazujeme za krále sami sebe. Ale nejde sloužit dvěma Pánům.

Odhalené Boží povolání (Mal 2:1-9)

Jako jste se dříve propůjčovali k službě nečistotě a nepravosti k bezbožnému životu, tak se nyní dejte do služby spravedlnosti k posvěcení.
Římanům 6:19

Nyní nám Duch Boží vrhá světlo na volání Boží ke kněžím. To Bůh volá nás! Svoje děti! K věrnosti, abychom projevili svou deklarovanou lásku k Bohu. Jaká měla být služba levijských kněží v Izraeli? Jaká má být služba královského kněžstva novozákonní doby?