Nehemjáš Boží (Neh 1-13)

Poučení z knihy Nehemjáš II.

Jaroslav Kernal, Ústí nad Labem 10. července 2005

Dobré ráno a pokoj vám. Minulý týden jsme mluvili o tom, kdo to je Nehemjášův Bůh a dneska se budeme soustředit na to, kdo je Boží Nehemjáš. Je to závěrečná lekce z knihy Nehemjáš a my se podíváme na to, kdo je člověk jménem Nehemjáš. Mnoho jsme se o něm již dozvěděli při studiu této knihy a dneska si tyto informace trochu utřídíme a podíváme se na to, co se můžeme od Nehemjáše naučit my – lidé 21. století.

Uvidíme, že

Bůh Nehemjášův (Neh 1-13)

Poučení z knihy Nehemjáš I.

Jaroslav Kernal, Ústí nad Labem 3. července 2005

Nedávno jsem si povídal s jedním ze svých kolegů v práci při obědě a mluvili jsme o tom, jak kážu a on se ptal jestli to má nějakou souvislost, když každý týden kážu z Bible nebo jestli je to jednou tak a podruhé tak. A tak jsem mu říkal, že probíráme Bibli, oddíl za oddílem a on to přirovnal k televiznímu seriálu pro věřící. Nijak jsem se s ním nepřel a pokračovali jsme v rozhovoru.

Probuďte se! (Neh 8,1-18)

Obnova Božího lidu Božím Slovem

Jarda Kernal, Ústí nad Labem 29. května 2005

Když se staví dům nebo silnice nebo jakákoliv stavba, je nejprve nutné zjistit, jaká je země, na které bude tato stavba stát. Jaký bude základ této stavby. A teprve potom je možné dobře a kvalitně stavět. Totéž platí také v životě člověka i společenství. Ve Francii dnes probíhá referendum o evropské ústavě. Měl by to být základ nové společnosti. Jaký je tento základ? Dá se na něm stavět demokratická společnost?