Používáme výkladové kázání (Neh 8,1-18)

Boží zapsané zjevení, které nám Bůh dal, je „živé a činné, je ostřejší než jakýkoli dvousečný meč“. Svědčí o Ježíši Kristu a o spasení, které je v něm. Naší touhou je, aby nám naši starší přinášeli poselství tohoto živého zapsaného Slova. Nechceme, aby naši kazatelé používali Bibli ke kázání „svého“ poselství, ale chceme, aby k nám Bůh sám skrze Bibli promlouval a používal naše kazatele ke sdělení Božího poselství. Boží pravda je mocná a proměňuje lidské životy.

Text kázání

Nehemjáš Boží (Neh 1-13)

Poučení z knihy Nehemjáš II.

Jaroslav Kernal, Ústí nad Labem 10. července 2005

Dobré ráno a pokoj vám. Minulý týden jsme mluvili o tom, kdo to je Nehemjášův Bůh a dneska se budeme soustředit na to, kdo je Boží Nehemjáš. Je to závěrečná lekce z knihy Nehemjáš a my se podíváme na to, kdo je člověk jménem Nehemjáš. Mnoho jsme se o něm již dozvěděli při studiu této knihy a dneska si tyto informace trochu utřídíme a podíváme se na to, co se můžeme od Nehemjáše naučit my – lidé 21. století.

Uvidíme, že

Bůh Nehemjášův (Neh 1-13)

Poučení z knihy Nehemjáš I.

Jaroslav Kernal, Ústí nad Labem 3. července 2005

Nedávno jsem si povídal s jedním ze svých kolegů v práci při obědě a mluvili jsme o tom, jak kážu a on se ptal jestli to má nějakou souvislost, když každý týden kážu z Bible nebo jestli je to jednou tak a podruhé tak. A tak jsem mu říkal, že probíráme Bibli, oddíl za oddílem a on to přirovnal k televiznímu seriálu pro věřící. Nijak jsem se s ním nepřel a pokračovali jsme v rozhovoru.