Jak naložíte s Božím Slovem?

Verze pro tiskVytvořit PDF

Lk 2,15 Jakmile od nich andělé odešli do nebe, pastýři si řekli: "Pojďme do Betléma! Podíváme se, jak se stalo, co nám Hospodin oznámil."

Tady vidíme poslušnost víry. Pojďme do Betléma, pojďme se přesvědčit. To je výzva také pro nás. Pojďme se přesvědčit, že Boží Slovo je pravda. A není jiný způsob, jak se o tom přesvědčit, než to zkusit - zkusit důvěřovat Bohu a Jeho Slovu. Spolehnout se na něj v každodenním životě.

Jan 7,17 Kdo chce činit jeho vůli, pozná, zda je mé učení z Boha, nebo mluvím-li sám za sebe.

Mluvil k vám Bůh, mluvilo k vám Boží Slovo? Jednejte podle toho. To je cesta k růstu, to je jediná cesta k proměně našeho srdce. A dokonce je to nejspolehlivější subjektivní důkaz pravdivosti Božího Slova. Boží Slovo je pravda (J 17,17) ať už tomu věříme nebo ne. Ale my tuto pravdu můžeme zakusit na vlastní kůži. Jak? Tak že poslechneme Boží Slovo.

Je tak mnoho křesťanů, kteří jsou křesťany jenom ve své hlavě! Oni vědí mnoho o křesťanství, dokonce mohou citovat i Bibli, ale jejich životy se míjí s Božím plánem pro křesťany. Jak to? Protože neposlouchají Bibli. Jakub o nich mluví jako lidech, kteří sami sebe obelhávají.

Jakubův 1,22-24 Podle slova však také jednejte, nebuďte jen posluchači - to byste klamali sami sebe! Vždyť kdo slovo jen slyší a nejedná podle něho, ten se podobá muži, který v zrcadle pozoruje svůj vzhled; podívá se na sebe, odejde a hned zapomene, jak vypadá.

Pastýři byli muži činu a muži víry. Nechtěli klamat sami sebe. Slyšeli slovo a jednali podle něj. A co vy? Jak naložíte s Božím Slovem?

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer